A kardiológiai szakorvosi konzultáció során a szív- és érrendszeri problémák felmérése és diagnosztizálása történik.
A szívultrahang vizsgálat segítségével a kardiológus szakorvos részletes képet kap a szív szerkezetéről és működéséről.
A vezeték nélküli EKG vizsgálat lehetővé teszi a szív elektromos aktivitásának részletes nyomon követését.
Az ABPM készülék 24 órás várnyomásmérést biztosít. Elsősorban a magas vérnyomás betegséggel diagnosztizált páciensek számára nyújt segítséget.
A kardiológiai másodvélemény konzultáció célja, hogy egy független kardiológus átnézze és véleményezze a már meglévő eredményeket.
A szív CT célja a szív és az érrendszer anatómiai struktúráinak és működésének pontos feltérképezése, segítve ezáltal a szívbetegségek korai felismerését és diagnózisát.
A szív MR célja a szívizom, a szívbillentyűk, a nagyerek és a környező szövetek állapotának alapos vizsgálata, így pontos és részletes információkat nyújt a szív- és érrendszeri betegségekről.
A cardiogenetikai vizsgálat célja a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában szerepet játszó örökletes tényezők azonosítása.
A kombinált cardio-onkogenetikai vizsgálat egy olyan innovatív diagnosztikai eszköz, amely segíthet a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos betegségek megelőzésében és kezelésében.
A labordiagnosztika a kardiológia alapvető eszköze a szív- és érrendszeri betegségek diagnosztizálásában, monitorozásában és kezelésében.
A kardiológiai konzultáció lehetőséget nyújt a pácienseknek, hogy kényelmesen, otthonukból kapjanak szakvéleményt szív- és érrendszeri panaszaikról.
A gyermekkardiológiai szakorvosi konzultáció során a gyermekek szív- és érrendszerének állapotát értékeli a gyermekkardiológus.
A Holter EKG vizsgálat javasolt azon gyermekek számára, akiknél gyaníthatóan szívritmuszavarok, szívdobogásérzés, szédülés vagy ájulás jelentkezik
A gyermekkori ambuláns vérnyomásmérés (ABPM) rendkívül fontos szerepet játszik a gyermekkori magas vérnyomás diagnosztizálásában és kezelésében.